Zrození

 

Jak došlo k přeměně kroužku dramiky na Divadlo MY….

Vše se odehrálo na Zahradní slavnosti 13. května 2009. Tentokrát jsme my herci z „kroužku dramiky“ přizvali návštěvníky k obřadu a to ne k ledajakému. Hosté slavnosti mohli vidět neopakovatelné představení Zrození. Rituál, při kterém se oficiálně „narodilo“ před diváky naše Divadlo MY. Právě tady jsme se rozhodli seznámit veřejnost s faktem, že my, „kroužek dramiky“ prošel metamorfózou a malé my bylo nahrazeno něčím novým , větším… naše teatrální seskupení bylo pokřtěno na „Divadlo MY“ ! Už bylo po 8 letech existence na časeJ. „Celý porod Divadla MY“ byl o to víc rituálnější díky našim zbrusu novým kostýmům, bílým obličejovým sádrovým maskám, kterou měl každý svou ( svou tvář herce). O vtáhnutí do ceremonie se postarali hudební kouzelníci Jirka (housle, chřestidla, cinkátka), Petr (buben) a Lenka (flétničky).

A když už jsme se pojmenovali , tak dalším krokem k představení se světu bylo oficiální logo. To nám navrhl náš kamarád Jirka Ondrušák. Aktivní člen našeho divadelního usebrání našel neuvěřitelně vstřícnou a hodnou reklamní agenturu ALGRAF, která nám jako sponzorský dar zpracovala logo do počítačové podoby a také vyrobila nádhernou propagační plachtu s logem na naše budoucí turné. Nová trička s logem dodala  firma KROK z Hranic . A jako třešinka na dortu jsou naše nové černé kalhoty, které nám jako sponzorský dar ušila paní Judita Morongová. Úžasní lidé jsou s námi v tom našem divadelním světě a nelze, žel, ani všechny ty ochotné dobrovolníky a pomocníky vyjmenovat. Hlavní roli ve zmíněném světě ale mají vždy naši herci – klienti. Tyto jedinečné bytosti si představení Zrození, nachystané speciálně pro Zahradní slavnost, užili v nových kostýmech dosyta a tímto i každým dalším představením dokázali a dokazují, že jejich umělecký výraz je naprosto úžasný a jedinečný.

 A my jsme všichni rádi, že s nimi můžeme být …MY! Díky. Díky jim a velký dík i všem lidičkám, kteří nám s Divadlem MY pomáhají. Moc, moc všem děkujeme za jejich podporu a přízeň.